משרד בר אוריין אדריכלים הוקם בשנת 1990 על-ידי זוג האדריכלים טל וגידי בר אוריין.

המשרד מונה כיום כ- 50 עובדים.

במהלך שנות עבודתו ביסס המשרד את מעמדו כאחד המשרדים המובילים בתחום ההתחדשות העירונית בתל-אביב וביפו.

בסדרה ארוכה של עבודות שימור, תוספות בנייה, ושילוב בנייה חדשה ברקמה קיימת, יצר המשרד
נפח אדריכלי שרישומו על העיר ניכר, וניתן לראותו כעבודת אריגה עדינה המשלבת בירור ההיסטוריה האדריכלית של העיר על תקופותיה וסגנונותיה, תוך כדי ניהול דו-שיח מתמשך בין העבר, הווה ועתיד המרחב האורבני.

המפגש בין הישן לחדש נערך תוך נקיטת אסטרטגיות מגוונות - מהיטמעות בשפה קיימת, ועד להדגשת הבדלי התקופות על דרך הניגוד וההשלמה. המכנה המשותף הוא יחס של אהבה וכבוד לנכסי התרבות המתיישנים של העיר, והחזרתם למעגל החיים, תוך ביטוי העבר והתאמתו לצרכי ההווה. בין העבודות הבולטות של המשרד בתחום ההתחדשות העירונית נמנים מבני מגורים ברח' שטראוס 3, רח' רוטשילד 79-81, רח' עין-ורד 4, רח' פיירברג 7 , רח' גאולה 23, רח' אנגל 7 ורחוב הנביאים 26 ומבנים רבים נוספים נמצאים בשלבים שונים של בניה דוגמאת רח' אחד העם 84, שדרות רוטשילד 85 .

לצד תוספות הבניה ועבודות השימור מתוכננים ונבנים גם מבני מגורים חדשים, המספקים מבט עכשווי לפיתוח השפה האדריכלית הייחודית למשרד. מגוון הפרויקטים החדשים משלבים חקירת גבולות חדשים ובחינה מתמדת של שפת העיצוב האדריכלי. בין המבנים הבולטים ניתן לראות את מבנה המגורים ברחוב נג'ארה 14 שזכה לאחרונה באות העיצוב, מבנה המגורים באז"ר 3 רמת השרון ומבנה המשרדים ברח' המסגר 32.

נדבך נוסף בעבודת בר אוריין אדריכלים הוא תכנון גשרים להולכי רגל - לכאורה ניגוד לעבודת הרקמה העדינה של מגורים, אך למעשה מהווה נגיעה בנושאים דומים של טיפול במרקם העירוני תוך רגישות נופית, הקפדה על פרטים, וקומפוזיציה נקייה. בין הגשרים שתכנן המשרד: גשר ווקופ, גשר התערוכה, גשר המכבייה החדש , שאף זכו באות העיצוב, וגשר רידניג שנחנך לאחרונה ומהווה מוקד בפיתוח הטיילת והחוף הצפוני

בשנים האחרונות הרחיב המשרד את תחום פעולתו גם לפרויקטים גדולים יותר, אשר מאפשרים בחינה מעמיקה של טיפולוגיות נוספות, שהשפעתן על מראה העיר רבה. בין הפרויקטים ניתן לראות את מגדל השופטים, מבנה מגורים ברח' אנטוקולסקי, מלון ירושלים, מתחם הרובע ביפו, וכפר משתלמים בטכניון בחיפה. קיימים עוד פרויקטים רבים בשלבי תכנון דוגמאת מתחם חסן עראפה, מתחם לבונטין (בית הפניקס), ופרוייקט לב לבונטין (בית הקבלן).

הרצון להשתלב במרקם העירוני תוך כדי פיתוח שפה אדריכלית עכשווית והעשייה הרבה, הובילו את המשרד להתמחות גם בתחום הבינוי העירוני ע"י הכנת תוכניות בניין עיר חדשות למגרשים ומתחמים בעיר. בהיותו משרד מוביל בתחום השימור שימש המשרד כחלוץ בכל הנוגע לתב"עות העוסקות בניוד זכויות לבניינים לשימור או משלבות מבנים לשימור ומבנים חדשים. ניתן לראות דוגמאות שונות לתכניות אלו מתכנית החלה על מגרש בודד דוגמאת "בלפור "6 ו"זמנהוף" לתכניות מורכבות יותר המשלבות מבנים לשימור ובניינים חדשים דוגמאת "טרומפלדור 4-6", "מלון ירושלים", "בית ציפורן", "רוטשילד 62-64-66 ,אנגל 8" , "בית ספר פיטמן" ועוד

המשרד לא פסח גם על תוכניות לבינוי חדש במרקם האורבני דוגמאת "שער ציון", "הכובשים 56", "ויסוצקי 6-8" ועוד.